Záujemcom o automatické zasielanie notifikácií o nových príspevkoch

Ak máte záujem o automatické odoberanie emailov o nových príspevkoch, tak sa zaregistrujte v políčku v ľavej lište

Stránky

streda 24. decembra 2014

Želám...

ŽELÁM ......

Želám Vám pohodu a kľudné vianočné sviatky. Do ďalšieho roka zdravie, čistú myseľ, predvídavosť, aby ste mali odvahu vyjadriť svoj vlastný názor, ale aj pokoru.

Želám Vám, len takých zástupcov v obecnom zastupiteľstve, akých si zaslúžite.

Preto si želám:
Aby nás bolo stále viac, ktorí sa zaujímame  aktívne o dianie okolo seba, aby ste sa zaujímali o súvislosti, aby ste Vy boli mojím zdrojom pravdivých informácií, nápadov. Želám si, aby sme sa správali ku každému kúsku našej obce ako k vlastnému majetku. Želám si, aby náš záujem nezačal a nekončil len vytiahnutím peňaženky. Želám si, aby sme viac používali vzájomnú spolupatričnosť, rešpekt k názoru druhého, snažili sa pochopiť jeden druhého a nerobili si naschvál.


Želám si, aby sme sa navzájom inšpirovali k pozitívnym zmenám, aby sme rozpoznali spravodlivosť, aby sme sa mohli jeden na druhého spoľahnúť.

Tiež by som bol rád, keby „starí“mariančania si navzájom odpustili staré hriechy a nevyčítali si napr. aj to, že vraj niekto prišiel na ustanovujúce obecné zastupiteľstvo len preto, lebo  tam má vzdialenú rodinu v Obecnom zastupiteľstve.

Bol by som tiež rád, keby všetci „starí“ mariančania prijali medzi seba „paštikárov“. To sú tí, ktorí musia (tiež) tvrdo pracovať, aby si mohli kúpiť pozemky a stavby od „starých“ mariančanov. Nemali tu deda ani babku, aby im to dali do daru.

Tiež si želám, aby sme tých, ktorí z rôznych dôvodov nemajú ešte trvalý pobyt, nepovažovali za druhoradých, ktorí pre toto nemajú právo sa vyjadriť k nikomu a k ničomu. Vlastnia tu nehnuteľnosť a platia dane. Nie sú o nič menej ani o nič viac ako my ostatní.  

Bol by som tiež rád, keby všetci „noví“ mariančania získali vzťah k našej obci a považovali ju za vlastnú.

Je toho veľa čo si pre nás želám....

Deň je krátky, práce a želaní je veľa...

Prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov.


Peter Jelačič ml.

17 komentárov:

 1. Páčia sa mi filmy:

  Bíla nemoc
  Vyšší princíp
  Mravnost nadevše

  Podobnosť s Mariankou je čisto náhodná. Prvé dva majú jasný základ deja....

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. žeby moc jedného človeka? diktátora? Ale veď kde tu v Marianke máme takéhoto človeka?

   Ale my pamätníci ich poznáme, sú fakt klenoty ČS filmu.

   Mňa zaujíma iné. Už vyše mesiaca nie sú zverejnené žiadne nové zmluvy na http://marianka.samospravaonline.sk . Deje sa niečo? Dámy z ObU, prečo ste nedali nové decembrové veci na internet? Asi dovolenky... A bez starostu nemôžete?

   Príjemnú nedeľu

   Odstrániť
 2. Mňa bude zaujímať koľko si fakturuje AK do konca roka ,keď k 8/14 má zatiaľ fakturované cca 69 000 EUR.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja si želám v novom roku ,aby nenasľubovali všetci zvolení čerta s diablom a o chvíľu to nezačalo pripomínať, len mlátenie slamy.Želám si,aby všetci zvolení poslanci boli pri veci,rozumeli tomu za čo hlasujú,nelevitovali v tomto priestore a skutočne využili všetky legálne prostriedky na to, aby sme fungovali v štandartnom režime.Doteraz mám pocit,že veci tu do dôsledkov rozumie a vníma súvislosti skutočne len ako mu tu hovoríte "On".

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja zelam vsetkym aby opozicni poslanci na najblizsom OZ riesili PMP a pozicky ktore mali byt vratene obci do konca roka 2014, boli vratene? A v mariatali r.2011 nam pan starosta pisal ze PMP bola zalozena na lacnejsie sluzby pre obec, aj ked PMP nema ani jedneho zamestnanca, objednava sluzby pre obec cez dodavatelov? Je to lacnejsie? A ako skoncila PMP rok 2014, zisk?strata? kto to bude kontrolovat hospodarsky vysledok?
  Ludia sa pytaju a chcu poznat odpovede, preto Vas volili.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Predseda Komisie pre ekonomiku,obchod a služby p.Ing Holly prosím, ako je to aktuálne s PMP?Je to záležitosť predovšetkým Vašej komisie. Pán Hollý môžete prosím odpovedať pánovi z 14,40 alebo to budete riešiť vrámci uznesení na OZ ?

  Zároveň by ma zaujímalo,či bude predkladať nové návrhy uznesení na najbližšie OZ Predseda Komisie kontroly a ochrany verejného záujmu pán Brestovanský? Aký postup navrhuje napr. s AK ?Má prehľad ,koľko si účtuje za AK priemerná slovenská obec s podobným počtom obyvateľov ako má naša obec?Myslíte,že to čo si účtuje AK je adekvátne a môžeme si to dovoliť v súčasnej situácii?Budete to riešiť na najbližšom OZ ?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Predsedovia komisií budete predkladať na najbližšie OZ plán činnosti na tento rok pre Vašu komisiu a budete si upravovať štatúty?

  Ja si myslím,že Vy máte všetko dobre vymyslené a už pripravené.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Nielen starosta ale aj poslanci majú právo predkladať návrhy,to ale oni vedia a budú asi postupovať podľa rokovacieho poriadku.
  Rokovací poriadok :
  "....Príprava rokovania obecného zastupiteľstva
  1. Prípravu rokovania obecného zastupiteľstva organizuje starosta s poslancami a ďalšími
  orgánmi zriadenými obecným zastupiteľstvom, ako aj záujmovými združeniami
  občanov.
  2. Príprava zasadnutí obecného zastupiteľstva sa začína na návrh starostu podľa plánu
  zasadnutí najmenej 10 dní pred plánovaným termínom, keď starosta určí:
  - miesto, čas a program zasadnutia,
  - spôsob prípravy materiálov a zodpovednosť za ich vypracovanie, prípadne
  vyžiadanie stanoviska alebo odbornej expertízy od príslušného orgánu.
  3. Materiály určené na rokovanie obecného zastupiteľstva sa vypracúvajú vecne a časovo
  tak, aby umožnili prijať podľa povahy veci zaujatie stanoviska obecného zastupiteľstva
  vo forme uznesenia, resp. nariadenia. Všetky materiály k jednotlivým navrhovaným
  bodom programu zasadnutia obecného zastupiteľstva sa v písomnej alebo elektronickej
  forme musia doručiť poslancom spolu s pozvánkou na zasadnutie OZ najneskoršie do 3
  dní pred jeho rokovaním. Vzor materiálu predkladaného na rokovanie obecného
  zastupiteľstva - príloha č. 1.
  4. Materiály obsahujú:
  - názov materiálu,
  - označenie spracovateľa materiálu,
  - dôvodovú správu s obsahom : vyhodnotenie doterajšieho stavu, uvedenie
  dôvodov novej úpravy, ekonomicko-spoločenský rozbor novej úpravy,
  odôvodnenie nových navrhovaných opatrení, spôsob ich realizácie,
  administratívnu náročnosť, dopad na rozpočet obce a činnosť orgánov
  samosprávy obce.
  - návrh uznesenia, prípadne návrh na prijatie nariadenia.
  Všetky materiály, ktoré sú predmetom jednotlivých bodov programu zasadnutia
  obecného zastupiteľstva sa v plnom znení zverejnia na webovej stránke obce
  www.marianka.sk spolu s navrhovaným programom.
  5. Pokiaľ návrhy obsahujú variantné riešenia, treba uviesť výhody a nevýhody jednotlivých
  variantov a ktoré riešenie odporúča spracovateľ. ..."

  OdpovedaťOdstrániť
 8. predsedovia komisii boli pravoplatne zvoleni....na predkladanie cinnosti komisii, prip. upravovanie statutov maju pravo...laskavo akceptujte hlasovanie na poslednom zastupitelstve

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Správa z www.I-Samospráva

  Pre zvolených nastupujúcich poslancov sme pripravili prierezový manuál,ktorý rámcovo popisuje kompetencie a povinnosti poslancov, základný prehľad o funkciách obce a príslušnú judikatúru.Materiál by mal byť nápomocným pre získanie základného rozhľadu v širokej škále práv a povinností poslancov miest a obcí.

  V prílohe metodiky sa nachádza prehľad samosprávnych a prenesených kompetencií obce.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Už by sa nemalo stať to,čo v minulých volebných obdobiach,že poslanci sa (viac menej viezli) na prílivovej vlne.Aj poslanci majú svoje práva a povinnosti a záleží len na nich,ako sa k nim od samého začiatku postavia.Už to nikdy nesmie byť tak ako doteraz.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Želam si aby niekto kto má zmluvu o údržbe komunikácií či už PMP alebo RP posypal Bystrickú ulicu, je to tam príšerne zľadovatelé.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ja si želám,aby niekto vysvetlil aké priority sú u nás pri výbere ktorá z obecných ciest bude udržiavaná.Kto rozhoduje?Mne to na vyššie menovanej ulici a aj križovatke pripadá,akoby bola bohom zabudnutá a čakalo sa len na niake nešťastie.A to pritom si križovatku /obecnú cestu/ občania spolufinancovali.Že to s tým nesúvisí?
  Ano veď to už bolo.Teraz pride ďaľšie: zaplatiť si za vzduch nad ňou cez novú formu "zmluvu o zabezpečení spolupráce"Už to nebudú zmluvy o daroch.A ako riešiť šmýkľavku.Posypávajte si vlastnými rukami. alebo zostaňte doma.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ľadové komunikácie kritizujete ale že nezodpovední vodiči stále parkujú na kritických úsekoch ciest napr. Štúrova na kopci čierna octavia špz.BL. atď.

   Odstrániť
  2. 20:01 O uvedenej Octavii viem. Mal som tu "cest" mat tam niekolkokrat riziko kolizie. Vodic/Majitel porusuje nielen VZN 9/2008, ale hlavne porusuje dopravne predpisy Zakon 8/2009 § 25

   (1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
   a) v neprehľadnej zákrute a v jej tesnej blízkosti,
   b) pred neprehľadným vrcholom stúpania cesty, na ňom a za ním,

   Osobne chcem interpelovat starostu na najblizsom OZ ohladom dodrziavania VZN 9/2008, zacat ho uplatnovat. Tak ako uplatnuje ine VZN, z ktorych potom riesi priestupkove konania.

   Odstrániť
  3. Ďakujeme p.Bohu,že nastalo oteplenie a už nie je pravda že niektoré cesty v obci sú Bohom zabudnuté.

   Odstrániť