Záujemcom o automatické zasielanie notifikácií o nových príspevkoch

Ak máte záujem o automatické odoberanie emailov o nových príspevkoch, tak sa zaregistrujte v políčku v ľavej lište

Stránky

Panský les

Krásne to územie, kadiaľ sa voľakedy chodili starí Mariánčania kúpať do rybníka. Dnes už to síce na kúpanie nie je, územie okolo už patrí niekomu inému, ale predsa je to územie Marianky, ktoré je bránou do lesov za ňou.

A teraz trošku inak. Už aj tu sa začínajú budovateľské čiže stavebné maniere. Pozrite sa, ako to vyzerá pri výruboch v lese, keď za obeť padajú stromy, ktoré majú v priemere aj viac ako 1 meter. Ešte minulý týždeň tam boli porezané veľké stromy, včera to už bolo vyčistené.

Pár záberov je nižšie.

Otázka na obec: koná obec v tejto veci? Dávala obec nejaké výrubové povolenie? Keď nie, koho kryje? Podnetov dostala viac než dosť.

Toto je les pri bývalej trafostanici, vo vlastníctve Miloš Horínek, druh pozemku "ostatné plochy".
  

 

 

Toto je zase výrub na parcelách vo vlastníctve Jozef Bombiak, druh pozemku lesné pozemky, záhrady a zastavané plochy. Na výryb na lesných pozemkoch určite treba výrubové povolenie.
stav zo dňa 24.3.2014:
 

 

 

 

  
stav zo dňa 1.4.2014: už vyčistené od veľkých stromov
 

 

 

4 komentáre:

 1. O akom rybníku trepete? Nikdy tam žiadny nebol.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Milý anonym. Asi si buď priliš mladý alebo v Marianke dlho nežiješ, aby si vedel, aký rybník tam bol.Voľakedy sa v jazere/rybníku pod skalou kúpalo, kým sa doň nezačala odvádzať špinavá voda pri dolovaní kameňa v lome. Jazero bolo čisté, boli v ňom ryby, v zime slúžilo na korčulovanie, v lete na kúpanie. Boli tam dokonca dve jazerá, hovorilo sa im malý a veľký rybník. Treba sa spýtať starších Mariančanov, Takže keď tu niekto trepe, nie som to ja, ale ANONYM, ktorý sa nevie podpísať a pravdepodobne niekomu tu v Marianke kryje takýmito komentármi chrbát. Vyjdi z anonymity a možeme fér diskutovať.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Poznam Dubovskeho a o tejto kauze viem. K tomuto nech sa vyjadri on. Ale pravdepodobne nic nebolo dokazane, trestne stihanie bolo asi zastavene. Spytajte sa na to Jula Dubovskeho.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Fakt by ma zaujímalo ako budete postupovat ak by ste boli starostom voci tomu ze obec kryla vedome nelegalny vyrub stromov na partizánskej ulici. V tejto veci boli už podane trestne oznamenia. Kto bude za to podla vas niest zodpovednost, a co pre to urobíte aby take špinavosti viac nediali?

  OdpovedaťOdstrániť